למה עושים בר מצווה בכותל

הסעות לכותל

אחת החוויות הגדולות והמפעימות ביותר היא נסיעה לעיר העתיקה בירושלים וגולת הכותרת שלו – הכותל המערבי. גם עלייה להר הבית נהוגה בשנים האחרונות יותר ויותר אבל את התפילה המשמעותית ביותר שרוב עם ישראל עושה הוא שומר לרחבת הכותל המרשימה שבה אפשר להתכנס עם משפחה וחברים גם לאירועים מיוחדים. זה מותר ואפשרי והנהלת האתר מתירה זאת בשמחה משום שאין דבר יותר חשוב ויותר מסמל את הקשר של עם ישראל למקור ולמורשת שלו מאשר הכניסה לבית המקדש, שממנה נותר לנו הכותל המערבי. זה המקום הכי קרוב שבו אפשר להתפלל ולייחל לכך שייבנה בית המקדש ולפאר את המסורת היהודית של קריאת התורה במקום כזה. זאת סיבה מצוינת לחגוג את בר המצווה בכותל ורצוי אף לא לעשות את זה לבד או במסגרת מצומצמת. היום נהוג ללוות בני מצווה לשם בעזרת ארגון הסעות לכותל לכל מי שרוצה בכך ולחגוג את בר המצווה בכותל עם עוד בני מצווה רבים. 

שני וחמישי לתורה בכותל המערבי עם בר המצווה

קוראים בתורה ארבע פעמים בשבוע ולכן ההזדמנות הטובה ביותר לקרוא בתורה יחד עם הסעות לכותל של כל מי שרוצה לחגוג אתכם את בר המצווה היא בשני או בחמישי, ימים שבהם קוראים בתורה בבוקר. זוהי הזדמנות מצוינת לארגן את כל המשפחה ולהושיב אותה ברכב מיוחד, מפואר ונוח, שבו עוד אפשר לנמנם מעט בדרך לירושלים ולהגיע לכותל רעננים במיוחד לקריאת התורה המרגשת של בר המצווה שלכם. שם תוכלו לפגוש עוד קרובים וחברים שהוסעו לשם אם בחרתם לארגן הסעות ממקומות אחרים בארץ, והחגיגה רק מתחילה. בדרך כלל, לא רק הביקור בבית הכנסת של בר המצווה או החגיגה באולם או במקום אחר מרגשים את חתן השמחה. לפעמים המיקום המיוחד והמרגש שיש בו כל כך הרבה רוחניות ותחושה של קדושה שמרגישים בה כולם, גם החילוניים ביותר, הוא זה שעושה את בר המצווה לכל כך מיוחד. זוהי הדרך הטובה ביורת ליצור זיכרונות של בר מצווה שלא ישכחו לעולם והתמונות משם רק יוכיחו זאת. 

איך לארגן את יום בר המצווה בשילוב הסעות לכותל?

את התכנית אפשר להרכיב לבד או בעזרת חברת הפקות של בר מצווה שיכולה להציע לכם עוד ברבה פעילויות, נוסף לקריאת התורה בכותל. חשוב לבחור בחברת הסעות שיכולה לארגן לכם נסיעות מכל מקום שתרצו לאסוף אנשים במיוחד כדי להגיע בזמן לחגיגות בכותל, ומשם תוכלו להמשיך או לארוחה חגיגית במקום מסוים, או לטיול ברחבי ירושלים באתרים חשובים אחרים או פשוט להסיע את האורחים שלכם בחזרה לביתם. האפשרויות הרבות של הסעות לכותל לפי הרכב האורחים שלכם יכולות לקחת אתכם לכל מקום שתרצו להמשיך בו את החגיגות. הלוגיסטיקה של הבאת כל האנשים שאתם רוצים שיהיו נוכחים בזמן החגיגה בכותל היא של חברת ההסעות ולכן מומלץ לבחור בחברה שיש לה ניסיון וצי רכב מתאים לכך. בדרך כלל, נוסעים בפאר ברכב ממוזג שאפשר להרגיש בו מספיק נוח כדי להביא את כל המשפחה ולנסוע מאתר לאתר.

מה אפשר לעשות בכותל בבר המצווה?

האפשרויות המגוונות של מסיבת בר מצווה בכותל מוצעות לכם גם על ידי חברות הפקה שאחראיות גם לארגן הסעות לכותל. יש כמה וכמה פעילויות ואטרקציות שאנשים אוהבים במיוחד משום שהופכים את זה למופע בסגנון הימים של פעם, של ירושלים המקראית שבה חגגו עם שופרות וחצוצרות כל אירוע כזה שבו עלו לבית המקדש. גם כאן אפשר להוסיף הפקה של שופרות שמקדמים את בר המצווה לכותל, יחד עם כיבוד קל ושתייה כדי לרענן את כל מי שמתרגש מכך. זהו מחזה מרגש שבו המשפחה דומעת מסביב לחתן השמחה וההורים הגאים שרואים את בנם קורא בתורה ומניח תפילין לראשונה שמחה מאוד שזה נעשה במקום שהוא הסמל שמחבר יחד את כל המשמעויות של ספר התורה, התפילים העתיקים, המקום הקדוש ביותר לעם היהודי והתחדשות ישראל במדינה שירושלים היא בירתה. אין מספיק מילים כדי לתאר את עוצמת החוויה במקום כזה ולכן כל בר מצווה שתיערך שם היא שיא החגיגה, אפילו יותר מאשר ערב מושקע באולם להרבה יותר מוזמנים.

היתרונות של בר מצווה מאורגנת בכותל המערבי

יש כל כך הרבה יתרונות בבר מצווה מאורגנת בכותל המערבי שכולם באים אליה בצורה מאורגנת על ידי הסעות לכותל. ראשית, לא צריך להיתקע בפקקים האינסופיים שמשתרעים בכל מקום בארץ ובמיוחד בירושלים. ההסעות עוקפות את זה ומביאות אתכם בבטחה לכל מקום. שנית, אתם חוסכים דלק וכסף ונותנים למישהו אחר לדאוג לכם לכך ויכולים לחזור הביתה בדיוק באותה הסעה. שלישית, לא חייבים להישאר שם ואפשר לקבוע עם מסעדה טובה מראש ולקבל לשם הסעה מאורגנת. בכלל, כל כלי הרכב שמביאים אתכם לכותל יכולים ללוות אתכם יום שלם בכל רחבי ירושלים ובטיולים שתרצו לעשות לאתרים שונים. אפשר אפילו להמשיך לפיקניק מושקע בחוץ, באחד הפארקים היפים שמסביב לירושלים וליהנות מהטבע בשעת בוקר מוקדמת זאת. זוהי באמת דרך נפלאה לחוות את בר המצווה יחד עם הפעלות שונות ואטרקציות. אם אתם באמת בעלי כוח סבולת ולא רוצים להיפרד מהר, המשיכו את הפעלת בר המצווה עד הערב מהבוקר, וסעו למקומות אחרים ואולי אפילו למופע או לארוחת ערב נוסף על הצהריים. זהו יום מלא ריגושים שמוקדש כולו לכם.

 

תודה שפנית אלינו !

נציג יחזור אלייך בהקדם