כמה עולה לשכור אוטובוס לאירוע?

שירותי הסעות

סגרתם תאריך לאירוע בקרוב? מזל טוב!
ההתרגשות בשיאה, אבל אתם מתחילים להיכנס לסחרור של ארגון ותכנון כי חשוב לכם שהכל יתקתק בעת האירוע, כולל הפרטים הקטנים.

ואיך יגיעו האורחים לאירוע? חשבתם על זה?
הסעות יכולות להיות פתרון מוצלח מאוד אם אין לאורחים דרך להגיע, או אם חשוב לכם ולהם שיוכלו לשתות מבלי לנהוג בדרך חזרה. כאן אנחנו מרכזים עבורכם כמה דברים שחשוב לכם לדעת לגבי הסעות לאירועים מחירים ופרטים נוספים.

חשוב לדעת שבתחום ההסעות ישנן תקופות עמוסות יותר ופחות. בקיץ כשיש קבוצות תיירים רבות וכן בתקופת החתונות יהיו שירותי ההסעות עמוסים יותר בהזמנות, לכן מחיר ההסעות יעלה, והסיכוי למצוא הסעה שתתאים לכם בדיוק ירד.
לכן אם החלטתם להזמין הסעה, חשוב שתעשו זאת כמה שיותר מוקדם, כך שיהיו עדיין אופציות רבות פתוחות ולא תצטרכו להתפשר על סוג הרכב או גודלו. הזמנה מראש של שירות הסעה גם יכולה לחסוך לכם עד מאות שקלים.

לפני שאתם מבצעים בפועל הזמנה חשוב שתדעו מה בדיוק אתם מחפשים בשירותי ההסעות, כמה נוסעים אמורים לעלות על ההסעה, מה אורך הנסיעה ומה התקציב שלכם.
מחירי הסעות הם משתנים ומורכבים מגורמים רבים, שיש לקחת אותם בחשבון מראש כשמנסים להעריך את המחיר: מרחק הנסיעה בקילומטרים, אורך הנסיעה המתוכנן כולל פקקים וכולל הזמן שהנהג יחכה לנוסעים בעת האירוע, סוג הרכב, ועוד. נסיעות ארוכות מהרגיל כמו לחרמון או לאילת, יהיו כמובן יקרות יותר, ונסיעות בשעות הלילה יהיו בתעריף גבוה יותר, אבל לרוב באופן כללי ככל שההשכרה תהיה ארוכה יותר- המחיר לשעה יהיה נמוך יותר. השכרת אוטובוס ליומיים, לדוגמא,  תוזיל בדרך כלל את המחיר ב10%-20% לכל יום השכרה.

מה עליכם לדעת כשאתם בוחרים את סוג הרכב שתזמינו?

לסוג הרכב יש השפעה רבה על מחיר הנסיעה, וההבדלים המשמעותיים בין סוגי הרכבים תלויים בכמות הנוסעים. לכן חשוב להזמין רכב שיותאם לכמות הנוסעים.

רכבים לשירותי הסעות מתחלקים בדרך כלל לאוטובוסים ומיניבוסים. אוטובוס סטנדרטי כולל לרוב עד 55 מקומות עבור נוסעים, אולם ישנם אוטובוסים גדולים יותר עם 56 ואפילו 60 מקומות, אך לא תמצאו אותם אצל רוב חברות ההסעות.
מיניבוס יכיל לרוב 12-23 מקומות לנוסעים, ויש גם רכב בגודל שבין מיניבוס לאוטובוס, הנקרא מידיבוס, ובו יהיו כ-30 מקומות ישיבה.

חברות ההסעות יציעו לכם רכבים פשוטים ורכבים מפוארים, ברמות שונות של איבזור. רכב מפואר יכול לכלול כורסאות עור, מערכת מולטימדיה, בר לשתיה, ועוד. כל גאדג'ט כזה מעלה עוד את המחיר, וחשוב שתדעו מהם הצרכים שלכם ומה חשוב לכם.
בנוסף, נסיעות לאירועים שכוללים לינה יצריכו רכב גדול שיהיה בו מספיק מקום לציוד ולמזוודות, ובמקרה כזה בסגירת הזמנים מול חברת ההסעות חשוב לקחת בחשבון את זמן העמסת המזוודות והפריקה שלהן.
באזורים רגישים מבחינה בטחונית לעתים נדרש להסעה רכב ממוגן ירי, וזה כמובן מייקר עוד את העלות.

מה חשוב לסכם מראש?

אל תתפשרו על בטיחות! וודאו שלחברת ההסעות יש רשיון הפעלה המאשר לה לעסוק בכך. זו תהיה הוכחה שהחברה דאגה לסידורי הבטיחות הנדרשים, קיבלה אישורים רלוונטיים ועוברת בדיקות שגרתיות בהתאם לתקן.

בעת ההזמנה חשוב שתדגישו כי אתם מעוניינים בנהג סבלני ונעים. הנהג הוא זה שיפגוש את האורחים שלכם בשטח, ולא הסדרן או המנהל שאיתו סגרתם את העסקה.

הגדירו מראש את המסלול ואת נקודות העצירה. נסיעה בכבישי אגרה דורשת תשלום נוסף, וכדאי לסכם עליה מראש. יש חברות הסעה שיגבו תשלום על כל עצירה בדרך, חברות אחרות יסכימו להוסיף נקודת עצירה אחת או שתיים אם זה לא יצריך שינוי במסלול, וחברות נוספות לא מוכנות לעשות כלל עצירות מלבד הנקודה המרכזית שנקבעה לאיסוף.

קבעו מראש עם חברת ההסעות את שעת החזרה. חברות גובות בלילה תעריף גבוה יותר, וחשוב לקחת זאת בחשבון. בדקו מראש עם החברה מאיזה שעה הם מתחילים לחשב תעריף לילה.

כדאי לתאם מראש מה קורה אם הרכב נתקע. האם החברה נותנת התחייבות לרכב חלופי? באילו תנאים?

שימו לב שאם ישנם איחורים ביחס למה שסוכם מכל סיבה שהיא, כמו לדוגמא פקק בלתי צפוי- זהו זמן עבודה של הנהג, זמן בו הרכב מניע והמזגן דולק, ותידרשו לשלם על כך, בדרך כלל תוספת 150- 250 ₪ לכל שעה נוספת, וכדאי שתהיו מודעים מראש לתנאים ולדרישות.
בנוסף, לפי החוק מותר לנהג לעבוד עד 12 שעות ביום בלבד. לרוב הנסיעות זהו בהחלט זמן סביר, אך אם הנסיעה המתוכננת שלכם ארוכה יותר- חשוב לתאם מראש כיצד נערכים לכך.

מומלץ למנות אדם מטעמכם שיהיה אחראי על תיאום ההסעות, כך שאתם לא תצטרכו להתעסק עם זה ביום האירוע. כדאי שזה יהיה קרוב משפחה או חבר שיעלה על ההסעה בעצמו, בהלוך וגם בחזור. תנו לו את מספרי הטלפון של הנהג ושל חברת ההסעות, וכן את רשימת הנוסעים, הוא יהיה איתם בקשר בשבילכם.

כדי לעמוד בזמנים הודיעו למוזמנים זמן יציאה שיהיה 15 דקות לפני הזמן אותו סגרתם עם חברת ההסעות. עדכנו מראש את הנוסעים גם מתי תצא ההסעה בסיום האירוע, אפשר בנוסף להודיע על כך במיקרופון שבאולם לפני שההסעה יוצאת.

לנוחיותכם אנו מצרפים כאן טווח מחירים משוער:

*חשוב לברר מול החברה האם המחיר כולל מע"מ או לא.

סוג הרכב אורך הנסיעה בק"מ משך זמן ההשכרה טווח מחירים משוער
אוטובוס   4-6 שעות 800-1800 ש"ח

 

אוטובוס עד 30 ק"מ,

הלוך וחזור

6 שעות כולל זמן המתנה 600-1500 ש"ח.

 

אוטובוס עד 100 ק"מ,

הלוך וחזור

7 שעות כולל זמן המתנה 1300-2500 ש"ח
אוטובוס עד 200 ק"מ,

הלוך וחזור

8 שעות כולל זמן המתנה 1500-3500 ש"ח
אוטובוס עד 200 ק"מ,

הלוך וחזור

10 שעות כולל זמן המתנה 1800-4500 ש"ח
אוטובוס עד 400 ק"מ,

הלוך וחזור

12 שעות כולל זמן המתנה 2500-4500 ש"ח

 

 

 

תודה שפנית אלינו !

נציג יחזור אלייך בהקדם